Zabawki ogrodowe jako sposób na zabawę na świeżym powietrzu

Aktywność fizyczna jest podstawą dobrego samopoczucia. Wiedzą o tym zwłaszcza rodzice małych dzieli. Maluchy, które mają okazję wybiegać się na zewnątrz, są spokojniejsze w domu i łatwiej zasypiają. Jednym ze sposobów na zabawę są zabawki ogrodowe. Do czego konkretnie się przydają?

Ogródek na wagę złota

Posiadacze przydomowego ogródka to grupa szczęśliwców, którzy mają znacznie więcej atrakcji tuż pod ręką. Począwszy od spotkań towarzyskich aż po organizowanie dzieciom aktywności pod okiem dorosłych. Do tego drugiego zadania świetnie nadają się zabawki ogrodowe. Ciepłe dni sprzyjają pierwszym próbom rozłożenia ich na dworze i przygotowania do letniej eksploatacji. Większość zabawek tego typu można także z powodzeniem stosować na terenie zielonym przy bloku. Wystarczy odrobina zieleni, aby stworzyć z niej przestrzeń do zabawy. W takiej sytuacji dziecko będzie łatwiej oderwać od urządzeń mobilnych lub bajek w telewizorze.

Zabawki ogrodowe, czyli wodne atrakcje

Spośród wielu możliwości, jakie rodzice mogą zaoferować dziecku, wodne atrakcje należą do ulubionych. W jaki sposób je zorganizować? Najlepiej zacząć od wyboru odpowiedniego basenu dla dziecka lub dzieci. W sklepie Mummi można znaleźć produkty dla bardzo małych dzieci, jak wodny plac zabaw z elementami dmuchanymi. Plac ma wiele atrakcji, w tym zjeżdżalnię i palmę, do której można dołączyć węża gumowego, tworząc małą fontannę. Jest też oferta dla starszaków - większy basen, który pomieści kilkoro dzieci. Opcją pośrednią jest basenik w typie brodzika z daszkiem. Osłona nad głową dobrze chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Huśtawka modułowa i domek

Podczas gdy baseniki i brodziki nadają się wyłącznie na zewnątrz, niektóre zabawki są bardziej uniwersalne. Można z nich korzystać w domu i na dworze. Do tej kategorii zaliczają się huśtawki lub domki z materiału. Zabawki ogrodowe typu huśtawka, zawsze są lubiane przez maluchy. Model modułowy sprawia, że może z niego korzystać zarówno półroczne dziecko, jak i kilkulatek. W pierwszym przypadku maluch stabilnie siedzi, korzystając z zabezpieczeń z każdej strony. Starszak jest w stanie poradzić sobie z huśtawkę w wersji wyłącznie podparcia pod pupę. Materiałowy domek to miejsce zabaw przez cały rok. W sezonie letnim warto wynieść go do ogrodu, aby zyskał zupełnie nową oprawę.

Ogród, nawet ten najmniejszy, daje niezwykłe możliwości do zabawy. Poszerza horyzonty dziecka, uwrażliwia go na naturę. Warto inwestować w zabawki ogrodowe, aby umilać dziecku przebywanie na zewnątrz.

PROMOCJA
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI MYSZKA
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI MYSZKA
99,00 zł 69,00 zł
szt.
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI ALIGATOR
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI ALIGATOR
99,00 zł 69,00 zł
szt.
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI WILK
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI WILK
99,00 zł 69,00 zł
szt.
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI HIPOPOTAM
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI HIPOPOTAM
99,00 zł 69,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl