Wybieramy zabawki dla półtorarocznego dziecka! Sprawdź nasze propozycje!

Dobre zabawki to takie, które wspierają rozwój dziecka i są odpowiednio dopasowane do jego potrzeb. Warto jednak zaznaczyć, że pociechy rozwijają się niezwykle dynamicznie – szczególnie w początkowym okresie życia. Oznacza to, że na bieżąco powinny zmieniać się również akcesoria, które je otaczają. Jakie zabawki dla półtorarocznego dziecka sprawdzą się najlepiej? Przedstawiamy kilka propozycji na rozwojowe akcesoria dla najmłodszych!

Zabawki dla półtorarocznego dziecka – co musisz wiedzieć?

Dzieci w wieku osiemnastu miesięcy nastawione są na szybkie i intensywne poznawanie świata. Choć interesują je nowe bodźce, to potrafią się nimi szybko znudzić. Z tego względu warto zadbać o to, by zabawki dla półtorarocznego dziecka były zróżnicowane. Doskonale sprawdzają się akcesoria o rozmaitych kształtach i fakturach oraz wyraźnych barwach. Ciekawymi propozycjami są również zabawki interaktywne, wyposażone w efekty dźwiękowe lub świetlne.

Bezpieczne zabawki, czyli jakie?

Wybierając zabawki dla półtorarocznego dziecka, warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Pociechy w tym wieku są jeszcze na tyle małe, że niektóre akcesoria mogą okazać się dla nich niebezpieczne. Jakie propozycje wziąć pod uwagę, a na które lepiej uważać? Na większości zabawek znajdziesz informację o tym, od jakiego wieku są odpowiednie. Zrezygnuj z akcesoriów, w których pojawiają się małe, łatwe do połknięcia elementy, ostre krawędzie czy części, które można w prosty sposób oderwać.

Jakie zabawki dla dziecka w wieku 18 miesięcy?

Wśród ciekawych zabawek dla półtorarocznego dziecka warto wymienić między innymi:

1. Edukacyjne kostki, wózki i sortery

Edukacyjne kostki to doskonała propozycja, która sprawdzi się nawet u pociech przejawiających tendencję do szybkiego nudzenia się zabawkami. Wśród tego typu akcesoriów dla dziecka w wieku 18 miesięcy znajdziesz między innymi rozwiązania 5w1, które umożliwiają rozwojową i zróżnicowaną zabawę.

2. Układanki

Układanki to ponadczasowe propozycje, które z powodzeniem bawią kolejne pokolenia. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór zabawek dla półtorarocznego dziecka, którećwicząkoordynację, angażująmyślenie i dostarczają mnóstworadości.

3. Instrumenty

Ciekawym pomysłem na zabawki dla dziecka w wieku 18 miesięcy mogą być również mini instrumenty. Różnorodne dźwięki i możliwości komponowania własnych melodii z pewnością zainteresują pociechę.

4. Zabawki inspirowane codziennością

Dorastające dzieci z zainteresowaniem obserwują otoczenie i szybko próbują naśladować dorosłych. Wśród zabawek dla półtorarocznego dziecka znajdziesz wiele propozycji, które doskonale sprawdzą się w zabawach w odgrywanie ról. Ciekawą propozycją może być np. drewniana żywność, idealna do zabawy w sklep czy gotowanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl