Sprawdzamy, jakie krzesełko do karmienia warto kupić

Kiedy Twoja pociecha wykazuje chęć poznawania nowych smaków, robisz wszystko, by czas spędzony na jedzeniu był prawdziwą przyjemnością. Zastanawiasz się, jak odpowiednio przygotować się na przygodę, jaka czeka Was wraz z rozpoczęciem rozszerzania diety malucha? Zadbaj o odpowiednie warunki! Sprawdź, jakie krzesełko do karmienia będzie najodpowiedniejszym wyborem i jakie akcesoria okażą się niezbędne podczas pierwszych prób jedzenia.

Odpowiedni czas na rozszerzanie diety

Teoretycznie przez pierwsze sześć miesięcy życia maluch powinien pić wyłącznie mleko. Należy jednak pamiętać, że teoria jest tylko teorią i priorytetowe jest przede wszystkim zdrowie dziecka. W takiej sytuacji rozszerzanie diety może nastąpić wcześniej. Na tym etapie jednak krzesełko do karmienia będzie zbędne. Sprawdź, kiedy będzie potrzebne i jak wybrać model, który będzie komfortowy i bezpieczny.

Kiedy maluch może siedzieć w krzesełku?

Zastanawiasz się, kiedy powinno się pojawić i jakie powinno być krzesełko do karmienia dla najmłodszego członka rodziny? Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla prawidłowego rozwoju malucha jest rozpoczęcie korzystania z krzesełka w momencie, gdy dziecko samodzielnie siedzi. Na ogół ma to miejsce około ósmego miesiąca życia. Zanim jednak zdecydujesz, kiedy krzesełko pojawi się w Waszym domu, koniecznie sprawdź, czym kierować się przy jego wyborze. Zwracając uwagę również na szczegóły, dokonasz najlepszego wyboru dla swojej pociechy!

Zalety krzesełka do karmienia

Krzesełko do karmienia to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów dziecięcej wyprawki. Chociaż przydaje się zdecydowanie później niż łóżeczko lub przewijak, zdecydowanie powinno znaleźć się pośród rzeczy dedykowanych maluchowi. Dlaczego?

- Krzesełko do karmienia pozwala w wygodny i bezpieczny sposób nakarmić malucha. Dodatkowo pozwala mu czuć się podczas jedzenia komfortowo, co sprzyja poznawaniu nowych konsystencji i nieznanych smaków.

- Mając krzesełko do karmienia, dziecko może jeść posiłki przy stole, z całą rodziną! Jest to naprawdę ważne – obserwując i próbując, maluch odkrywa własne preferencje żywieniowe.

- Dbając, by dziecko korzystało z krzesełka do karmienia, dbasz o jego prawidłową postawę. Właśnie dlatego ważne jest jakie krzesełko do karmienia wybierzesz.

Czym kierować się, wybierając krzesełko do karmienia?

Wybór krzesełek do karmienia jest naprawdę duży. Podczas wyboru odpowiedniego modelu, priorytetem powinno być dla Ciebie zdrowie i bezpieczeństwo malucha. Czym kierować się wybierając krzesełko do karmienia?

- Dobrze dopasowane krzesełko powinno wspierać plecy na wysokości łopatek dziecka, jednocześnie zapewniając swobodne ruchy górnej części ciała. W przeciwnym razie maluch poczuje się skrępowany, a to zdecydowanie obniża komfort jedzenia.

- Jeśli zastanawiasz się, jakie krzesełko do karmienia wybrać, wybierz regulowane! Możliwość zmiany wysokości sprawi, że będzie ono swobodnie podążało za dzieckiem.

- Sprawdź, czy wybrane przez Ciebie krzesełko ma podparcie dla małych stópek. Podnóżek podnosi komfort użytkowania i sprawia, że całość jest jeszcze bezpieczniejsza.

- Warto zwrócić uwagę także na stabilność krzesełka, zwłaszcza że wiele dzieci wierci się podczas jedzenia. Zagwarantuje ją starannie zaprojektowana konstrukcja i szeroki rozstaw nóg.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl