Rowerek biegowy - od kiedy maluch może zacząć jazdę?

Rowerek biegowy - od kiedy maluch może zacząć jazdę?

Nauka jazdy na rowerze obejmuje kilka etapów. Jednym z nich jest rowerek biegowy. Od kiedy można na nim jeździć, to kwestia indywidualna. Alternatywnym pomysłem jest rowerek trójkołowy. Obie metody nauki oswajają malucha z trzymaniem równowagi i są świetnym wstępem do jazdy na rowerze z pedałami.

Sztuka łapania balansu

Rowerki trójkołowe uchodzą za dobry wstęp do jazdy na modelu „dorosłym". Tymczasem praktyka pokazuje, że dziecko nieco trudniej radzi sobie po nim z modelem dwukołowym niż maluch, który testował rowerek biegowy. Od kiedy warto wspomagać motorykę dziecka modelem biegowym? Idealnie, jeśli maluch może korzystać z niego równie często, jak z trójkołowego. Jeśli jednak rodzic chce się zdecydować na jeden pojazd, rowerek biegowy będzie lepszym wyborem. Jak oszacować najlepszy moment na podarowanie maluchowi takiego pojazdu? Pewną podpowiedzią są sugestie producenta, z którymi warto się zapoznać przed zakupem. Reszta zależy od możliwości ruchowych dziecka.

Rowerek biegowy, od kiedy zacząć

Jeszcze kilka lat temu rowerek biegowy można było nabyć głównie w sklepach sportowych. Obecnie znajduje się także w sklepach z artykułami dziecięcymi, a nawet marketach. Z tego powodu zabawka bardzo się rozpowszechniła i stała jednym z prezentów, jakie kupuje się małemu dziecku. Większość producentów poleca, aby rowerek biegowy ofiarować dopiero maluchowi, który ukończył 18 miesięcy. Najczęściej jednak maluch może liczyć na mobilny prezent tego typu już w momencie, kiedy opanuje sztukę chodzenia. Warto upewnić się, jaka jest gotowość dziecka na takie nowości, ponieważ maluchy nie rozwijają się w takim samym tempie.

Jednoślad bez pedałów

Mnogość propozycji w kategorii pojazdów dla dzieci może nieco dezorientować. Na tym tle wyróżnia się rowerek biegowy. Od kiedy można go użytkować? Czasem wystarczy posadzić malucha na rowerek i sprawdzić, czy stopami dosięga do ziemi. Jest to niezbędne, aby móc się odpychać podczas jazdy. Jeśli maluch radzi sobie z tą czynnością, jest gotowy do nauki jazdy na rowerze. Zwykle jest to około wspomnianego 18 miesiąca życia, czasem wcześniej. Bywają jednak dzieci, które opanują jazdę dopiero w wieku dwóch i pół lat. W sklepie Mummi jest dostępnych wiele modeli rowerków biegowych. Dla najmłodszych dzieci poleca się nawet modele, które wspierają się aż na czterech kółkach.

Jak długo dzieci korzystają z rowerka biegowego? Bywa, że fascynacja urządzeniem mija po piątym roku życia. Maluch jest tak zafascynowany pojazdem, że nie ma specjalnej ochoty na zamianę na rower dwukołowy.

PROMOCJA
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI ALIGATOR
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI ALIGATOR
99,00 zł 69,00 zł
szt.
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI WILK
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI WILK
99,00 zł 69,00 zł
szt.
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI HIPOPOTAM
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI HIPOPOTAM
99,00 zł 69,00 zł
szt.
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI MYSZKA
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI MYSZKA
99,00 zł 69,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl