Podpowiadamy, jak dobrać rower do wzrostu dziecka! Modele dla kilkulatków

W ostatnich latach oblicze rowerka dziecięcego znacznie się zmieniło! Prawdziwą rewolucją stały się modele biegowe, z których mogą korzystać zarówno pociechy od pierwszego roku życia, jak i kilkulatki w okresie przedszkolnym. Rozważasz zakup takiego pojazdu? Pamiętaj, że najważniejszy jest jego rozmiar!Jak dobrać rower do wzrostu dziecka? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

Czym są rowerki biegowe?

Rowerki biegowe to pojazdy pozbawione pedałów. W trakcie jazdy na takim jednośladzie dziecko odpycha się nóżkami od ziemi. To doskonała alternatywa dla klasycznych rowerów, z której mogą korzystać nawet najmłodsi! Co więcej, to idealne wprowadzenie do nauki jazdy na tradycyjnych dwóch kółkach. Obserwuje się, że dzieci, które korzystają z tego typu rozwiązań, z dużą łatwością przesiadają się na klasyczne jednoślady. Sprawdźmy, jak dobrać taki rower do wzrostu, wieku i umiejętności dziecka.

Jak dopasować rower do dziecka?

W ofercie rowerków biegowych znajdziesz szeroki wybór modeli, które doskonale odpowiadają potrzebom najmłodszych. Najprostsze rowerki czterokołowe lub trójkołowe sprawdzą się nawet w przypadku rocznych pociech. Dla przedszkolaków doskonałym wyborem będą nieco większe pojazdy dwukołowe. Jak dobrać rower do wzrostu dziecka, by jazda była bezpieczna i przyjemna? Bez względu na ilość kół, w dopasowaniu pojazdu do jego przyszłego użytkownika najważniejszy jest rozmiar.

Jak dobrać rower do wzrostu dziecka?

Jak już wspomnieliśmy, w przypadku rowerków biegowych dziecko odpycha się nóżkami od ziemi. Oznacza to, że musi do niej swobodnie dosięgać – inaczej jazda okaże się zarówno nieprzyjemna, jak i niebezpieczna. Jak dobrać rower do wzrostu dziecka, by uniknąć takiej sytuacji? Kluczowym parametrem jest długość wewnętrznej strony nogi pociechy. Zmierz ją po ustawieniu dziecka w skarpetkach na równym i płaskim podłożu. Dla doprecyzowania pomiaru możesz umieścić między nogami dziecka książkę (możliwie jak najwyżej)i uwzględnić odległość od podłoża do jej górnej krawędzi.

Dopasowanie roweru do wzrostu pociechyśrednie wartości

Jak dobrać rower do wzrostu dziecka, jeśli nie masz możliwości wykonania precyzyjnego pomiaru? Możesz skorzystać z tabel, które zawierają wartości średnie. Zgodnie z nimi, dziecko w wieku od 2 do 4 lat charakteryzuje się wzrostem w przedziale 80-108 cm, a długość jego wewnętrznej strony nogi to około 30-40 cm. Starsze pociechy, w wieku od 4 do 6 lat mają około 95-122 cm wzrostu, a wewnętrzna strona ich nóg to około 48 cm.

Rower na lata – jak go dobrać?

Zastanawiasz się, jak dobrać rower do wzrostu dziecka, by sprzęt posłużył dłużej niż 1-2 sezony? Postaw na modele z możliwością regulacji! W ofercie rowerków biegowych znajdziesz wiele pojazdów, które wyposażone są w regulację zarówno siodełka, jak i kierownicy. Pamiętaj, by nie kupować rowerków o wysokości „na zapas”. Zbyt wysoki pojazd może utrudnić lub nawet uniemożliwić jazdę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl