Jaki rowerek dla 2 latka? Pierwsze kroki rowerowej przygody

Jaki rowerek dla 2 latka? Pierwsze kroki rowerowej przygody

Jazda na rowerze to świetna zabawa i doskonały pomysł na aktywność w plenerze. Zamiłowanie do tej formy ruchu warto przekazać najmłodszym już od pierwszych lat ich życia. Zastanawiasz się, jaki rowerek dla 2 latka będzie odpowiedni do nauki jazdy i pierwszych przygód z jednośladem? Sprawdź nasze propozycje!

Kiedy zacząć naukę i jak wybrać pierwszy rowerek?

Odpowiedni moment rozpoczęcia nauki jazdy na rowerze jest kwestią bardzo indywidualną. Zależy między innymi od umiejętności i koordynacji malucha. Niektóre modele, np. czterokołowe jeździki lub trójkołowe rowerki z drążkiem, są zalecane już od pierwszego roku życia. Jaki rowerek dla 2 latka pomoże dziecku złapać równowagę i wesprze naukę jazdy? W tym wieku dobrym rozwiązaniem może być rowerek biegowy. Tego typu sprzęt zaleca się dzieciom, które opanowały umiejętność chodzenia.

Czym jest rowerek biegowy i dlaczego warto go wykorzystać?

Rowerek biegowy charakteryzuje się brakiem pedałów. Podczas jazdy dziecko odpycha się od ziemi nogami. W ten sposób odbywa się również hamowanie, dlatego wiele modeli nie ma ręcznych hamulców. Rowerek biegowy uczy malucha utrzymania prawidłowej postawy ciała i koordynacji naprzemiennej pracy nóg, a także rozwija jego zmysł równowagi oraz mięśnie i stopy. Jaki rowerek dla 2 latka wybrać z tej kategorii? W zależności od umiejętności dziecka możesz zdecydować się na sprzęt z dwoma, trzema lub czterema kółkami. Pamiętaj, żeby sprawdzić wymiary rowerka – podczas siedzenia na siodełku dziecko musi dosięgać stopami do podłoża.

 

Jaki rowerek dla 2 latka? Trójkołowy sprzęt z dodatkowymi funkcjami

Ciekawą alternatywą dla rowerków biegowych mogą być wielofunkcyjne rowerki bujaki. To trójkołowy sprzęt, którego konstrukcja przypomina nieco spacerówkę. Tego typu rowerek dla 2 latka wyposażony jest w kierownicę i pedały oraz drążek dla opiekuna. Takie rozwiązanie umożliwia wygodne pchanie rowerka, gdy dziecko nie potrafi jeszcze jeździć i zapewnia pełną kontrolę nad manewrami małego rowerzysty.

W większości modeli montuje się dodatkowe zabezpieczenia, przyciski dźwiękowe, ochronne baldachimy przeciwsłoneczne i praktyczne kosze na potrzebne akcesoria. Dzięki regulowanym płozom rowerek może również służyć jako bujak. Jeśli zastanawiasz się, jaki rowerek dla 2 latka sprawdzi się podczas codziennych wyjść na dłuższe spacery lub zakupy, to tego typu rozwiązanie może być dobrym wyborem. Pamiętaj, że zbyt trudny lub obciążający sprzęt może zniechęcić malucha, dlatego przed zakupem rowerka przemyśl wszystkie dostępne możliwości.

PROMOCJA
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI MYSZKA
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI MYSZKA
99,00 zł 69,00 zł
szt.
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI ALIGATOR
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI ALIGATOR
99,00 zł 69,00 zł
szt.
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI WILK
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI WILK
99,00 zł 69,00 zł
szt.
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI HIPOPOTAM
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI HIPOPOTAM
99,00 zł 69,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl