Jaki rower dla 4 latka? Wybieramy model dla przedszkolaka!

Wiek przedszkolny to doskonały moment na wprowadzanie nowych aktywności! Kilkulatki są już na tyle sprawne, że świetnie radzą sobie z wieloma rozmaitymi wyzwaniami. Jednym z najlepszych sposobów na rozładowanie dziecięcej energii jest wysiłek fizyczny, dlatego w okresie przedszkolnym z pewnością warto pomyśleć o rowerze! Jaki rower dla 4 latka wybrać? Podpowiadamy, które rozwiązania sprawdzą się najlepiej!

Rower dla 4 latka dlaczego warto?

Jazda na dwóch kółkach to jedna z tych umiejętności, które niewątpliwie przydają się zarówno w okresie dziecięcym, jak i w dorosłości. Co więcej, rower zapewnia ogólnorozwojowy wysiłek i pomaga ćwiczyć kondycję. Zachęca również do aktywności fizycznej oraz spędzania czasu na świeżym powietrzu, co pomaga kształtować dobre nawyki. Jaki rower dla 4 latka wybrać i które modele najlepiej sprawdzą się do nauki jazdy?

Jaki rower dla 4 latka?

Rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się w przypadku czterolatków, jest rowerek biegowy. To dwukołowy pojazd, który wyglądem przypomina klasyczny rower – pozbawiony jest jednak pedałów. W trakcie jazdy dziecko odpycha się nóżkami od ziemi. Wiele obserwacji wskazuje na to, że pociechy, które korzystają z takiego jednośladu, szybko i łatwo opanowują umiejętność jazdy na klasycznym rowerze. Modele biegowe pomagają najmłodszym wyćwiczyć mięśnie i równowagę. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki rower dla 4 latka wybrać, to z pewnością warto rozważyć jeden z modeli biegowych.

Rower biegowy dla 4 latka jaki wybrać?

Oferta rowerków biegowych jest bardzo szeroka, a poszczególne propozycje różnią się między sobą w zakresie rozmiaru i dodatkowego wyposażenia. Wybierając konkretny model, zwróć uwagę przede wszystkim na jego rozmiar. Rower dla 4 latka powinien być dobrany tak, by podczas jazdy dziecko nie miało problemu z dosięgnięciem stopami podłoża. W innym przypadku aktywność może okazać się nie tylko trudna i zniechęcająca, ale i niebezpieczna! Najlepszym rozwiązaniem będzie rowerek wyposażony w możliwość regulacji wysokości siodełka i kierownicy. Pozwoli to dokładnie dopasować pojazd do wzrostu dziecka i sprawi, że będzie on „rósł” wraz z pociechą.

Rower dla 4 latka koła i wyposażenie

Dzieci mogą zacząć korzystać z pierwszych rowerków biegowych już około drugiego roku życia. W ofercie tego typu pojazdów znajdziesz wiele modeli przystosowanych do potrzeb najmłodszych w tym wieku. Rower dla 4 latka będzie charakteryzował się nieco innymi parametrami. Przedszkolaki z powodzeniem poradzą sobie ze stalowymi konstrukcjami. W tym wieku poleca się modele z kołami 12 cali, wyposażonymi w pompowane opony, które zapewnią komfort jazdy po rozmaitych podłożach. Dobrym rozwiązaniem może być również rower z dodatkową amortyzacją lub ręcznym hamulcem.

Zastanawiasz się, jaki rower dla 4 latka wybrać? Sprawdź model Spokey lub Balancer, dostępny w naszym sklepie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl