Gdzie wyrzucać zabawki? Podpowiadamy!

Uważasz, że twoje dziecko ma za dużo zabawek? Niektóre są popsute, a innymi od dawna przestało się bawić? Nie wiesz co zrobić w takiej sytuacji? Gdzie wyrzucać zabawki? Pokażemy ci kilka sposobów jak poradzić sobie z tym problemem szybko, sprawnie a co najważniejsze ekologicznie.

Sprawdź, czy zabawki nadają się do recyklingu

Gdzie wyrzucać zabawki? Zacznij od dokładnego ich obejrzenia. Sprawdź, z czego zostały wykonane. Zorientuj się, czy nadają się one do recyklingu. Dotyczy to zwłaszcza tych, które zrobione zostały z tworzyw sztucznych. Jeżeli są na nich oznaczenia HDPE lub LDPE istnieje duże prawdopodobieństwo, że nadają się one do ponownego przetworzenia. Wtedy powinny trafić do pojemnika dedykowanego metalom i tworzywom sztucznym. Nie jesteś pewien, gdzie powinny trafić zabawki? Wybierz się do punktu PSZOK i tam je zostaw. Pracownicy tego miejsca na pewno będą wiedzieli, gdzie je umieścić.

Pamiętaj, żeby je odpowiednio posegregować!

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić zabawki? Zanim wyruszysz do śmietnika pamiętaj, by je odpowiednio posegregować. Zorientuj się, czy nie mają baterii. Jeżeli tak jest koniecznie wyjmij je ze środka i odłóż do oddzielnego pudełka. Zabawki ze wspomnianych już tworzyw sztucznych odłóż na inną kupkę, na inną drewniane, a na jeszcze inną wszelkiego rodzaju rowerki oraz samochody elektryczne.

Następnie zastanów się do którego pojemnika powinny trafić. Możesz sprawdzić to razem z dzieckiem. To doskonały element jego edukacji ekologicznej. Bateria oraz elektryczne zabawki powinny trafić do elektrośmieci. Przedmioty wykonane z drewna najczęściej przypisuje się do odpadów zmieszanych, niektórzy zalecają, żeby wyrzucać je do tego samego kontenera do którego wrzucane są tekstylia.

Wyrzuć je do punktu PSZOK

Nie wiesz gdzie wyrzucić zabawki? Gubisz się w tym, co i do którego kontenera wyrzucić? Pojedź do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Powinien znajdować się w każdej gminie. Możesz tam spokojnie zawieść wszystkie zabawki. Na pewno znajdziesz tam osobę, która wytłumaczy ci do którego kontenera powinien trafić dany przedmiot.

Daj zabawkom drugie życie

Pamiętaj, że nie zawsze musisz wyrzucać zabawki. Możesz dać im też drugie życie. Zastanów się, bo być może w twojej rodzinie lub pośród znajomych znajdują się dzieci, które ucieszyłyby się z tych przedmiotów. Dobrym rozwiązaniem jest także oddanie zabawek do domu dziecka lub pobliskiego przedszkola. Wiele osób coraz chętniej organizuje także wyprzedaże garażowe. Sam także możesz coś takiego zrobić i spróbować sprzedać zabawki, którymi nie bawi się już twoja pociecha.

PROMOCJA
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI ALIGATOR
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI ALIGATOR
99,00 zł 69,00 zł
szt.
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI WILK
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI WILK
99,00 zł 69,00 zł
szt.
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI HIPOPOTAM
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI HIPOPOTAM
99,00 zł 69,00 zł
szt.
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI MYSZKA
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI MYSZKA
99,00 zł 69,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl