Czy zabawki akumulatorowe to dobry prezent dla dziecka?

Zabawki dla maluchów to jedna z dynamiczniej rozwijających się branż. Jak wszystkie inne podlega modom i trendom. Wśród nich od kilku lat dość mocno wyróżniają się zabawki akumulatorowe. Czy to dobry prezent dla kilkulatka?

Satysfakcja z jazdy za kierownicą

Małe dzieci uwielbiają zabawki interaktywne. Wszystko to, co się świeci, rusza i urzeka kolorami, jest doskonałym towarzyszem zabaw. Maluchy w wieku przedszkolnym mają ogromną potrzebę ruchu. Zabawki mobilne stanowią dla nich prawdziwe wyzwanie. Opanowanie jazdy na rowerze to nadalzbyt trudna sztuka, ale chętnie szukają pojazdów, które są w stanie się poruszać. Zabawki akumulatorowe w zupełności zaspokoją ich potrzebę aktywnej zabawy. Mogą to być motory lub samochody. Mniejsze wersje pojazdów mają pięknie odwzorowane detale, zwłaszcza te, które określają konkretną markę. Dziecko ma satysfakcję, że posiada własne autko lub motor.

Zabawki akumulatorowe i nauka zasad ruchu

Małe auta dla dzieci zwykle mają ten sam mechanizm. W sklepie Mummi dostępne są pojazdy, inspirowane znanymi markami samochodów i motorów. Wszystkie mają akumulator, który trzeba ładować. Pojazd w zależności od modelu jest w stanie działać na pełnym załadowaniu godzinę lub dwie. To wystarczający czas do zabawy, po którym zwykle dzieci i tak szukają chwili odpoczynku. Zabawki jeżdżące to pierwsza okazja do wytłumaczenia kilkulatkowi zasad, jakie panują w ruchu drogowym. Maluch uczy się refleksu, hamowania, zmiany kierunku jazdy. Łapie równowagę na motorze, koordynuje ruchy za kierownicą. Ma kontrolkę ładowania baterii, więc pilnuje, ile czasu zostało mu jeszcze na zabawę.

Kiedy kupić pierwszy pojazd dla dziecka?

Większość producentów jest zgodnych, że zabawki akumulatorowe są przeznaczone dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Dziecko w tym wieku jest już bardziej świadomym użytkownikiem bardziej skomplikowanych urządzeń. Praktyka jednak pokazuje, że w małych samochodach jeżdżą już młodsze dzieci. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Stabilne siedzenie i zamykane drzwi to gwarancja, że maluch nie wypadnie podczas jazdy. Nieco trudniejsze do opanowania są motory, ponieważ wymagają utrzymania równowagi. W tym przypadku zaleca się, aby dziecko podczas jazdy miało wspomniane trzy lata.

Czy jest górna granica, do której dzieci mogą jeździć na zabawkach akumulatorowych? Podaje się wiek dziesięciu, jedenastu lat, choć ostatecznie wszystko zależy od wagi i wzrostu dziecka.

PROMOCJA
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI ALIGATOR
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI ALIGATOR
99,00 zł 69,00 zł
szt.
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI WILK
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI WILK
99,00 zł 69,00 zł
szt.
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI HIPOPOTAM
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI HIPOPOTAM
99,00 zł 69,00 zł
szt.
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI MYSZKA
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI MYSZKA
99,00 zł 69,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl