Co dla 4 latka? Przegląd propozycji na prezent

Co dla 4 latka? Przegląd propozycji na prezent

Prezent dla małego dziecka tylko pozornie wydaje się być małym wyzwaniem. Maluch w tym czasie chce wszystko to, co zobaczy w sklepie lub u rówieśnika. O tym, co dla 4 latka powinno być bardziej cenne niż zachcianki, decydują przede wszystkim rodzice. Poniżej kilka pomysłów na prezenty.

Klocki, gry i układanki

Małe dzieci rozwijają się w różnym tempie. Z tego powodu jedne wcześniej interesują się zabawkami, które wymagają od nich nieco intelektualnego wysiłku, inne wolą dłużej trwać przy zabawkach prostszych. Dobrym pomysłem na prezent jest wybór puzzli, gier lub układanek. Można sugerować się tym, do jakiej kategorii wiekowej zalicza konkretny produkt producent. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby mniejsze dziecko dostało bardziej „dorosłą” zabawkę a starszy maluch zestaw puzzli z nieco mniejszą ilością elementów do układania. Duży wybór polecanych produktów można znaleźć w sklepie internetowym Mummi.

Domki, kuchnie, narzędzia

Czterolatek zwykle jest już przedszkolakiem. Jego wiedza o świecie i różnych zawodach systematycznie rośnie. Maluch chętnie naśladuje też zachowania dorosłych. Z tego powodu godnymi uwagi są prezenty, które dotyczą konkretnego zawodu lub charakterystycznych działań. Dziewczynki zachwycą się zabawą z domkiem lub kuchnią. Będą mogły w niej testować własne pomysły kulinarne lub uczyć się, jakie obowiązki należy wykonać mając piętrowy domek. Dla chłopców ciekawą opcją będą zestawy narzędzi. Czterolatek niektóre z nich może już znać z warsztatu ojca, tym chętniej będzie zainteresowany posiadaniem własnego zestawu, na przykład do majsterkowania.

Co dla 4 latka kochającego pojazdy

Za czterolatkiem trudno nadążyć. Mobilny maluch powinien mieć możliwość spożytkowania energii, jaka go rozpiera. Świetnie nadają się do tego urządzenia mobilne jak samochodziki czy też rowery. Najczęściej maluchy mają już opanowane podstawy jazdy na rowerkach biegowych lub trzykołowych. Rower dwukołowy będzie kolejnym etapem, który warto wprowadzić w życie czteroletniemu przedszkolakowi. Będzie to doskonała okazja do przedyskutowania zasad ruchu drogowego, mimo że maluch jeszcze długo nie opuści bezpiecznych alejek.

 

Dziecko w wieku czterech lat chłonie wiedzę niczym sucha gąbka wodę. Warto ten entuzjazm wykorzystać, kupując mu prezenty, rozwijające wyobraźnię i kreatywność. To także dobry czas na pierwsze próby muzyczne, czyli sprawdzenie, czy maluch byłby zainteresowany grą na konkretnym instrumencie.

PROMOCJA
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI ALIGATOR
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI ALIGATOR
99,00 zł 69,00 zł
szt.
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI WILK
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI WILK
99,00 zł 69,00 zł
szt.
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI HIPOPOTAM
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI HIPOPOTAM
99,00 zł 69,00 zł
szt.
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI MYSZKA
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI MYSZKA
99,00 zł 69,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl