Baseny dla dzieci - jaki wybrać do przydomowego ogrodu?

Trudno znaleźć dziecko, które nie lubi zabawy w wodzie. To dlatego baseny dla dzieci uchodzą za idealny prezent dla młodszych i starszych pociech. Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy na zewnątrz jest upał. Na co zwrócić uwagę przed zakupem basenu?

Ochłoda i zabawa w jednym

Przydomowy basen to wyjątkowa frajda dla maluchów a dla rodziców kilka godzin kontrolowanej obecności dziecka w jednym miejscu. Małe dzieci kochają wodę i są w stanie bawić się nią na wiele sposobów. Jednym z bezpieczniejszych rozwiązań są baseny dla dzieci. Dają ochłodę, gdy temperatura staje się uciążliwa dla organizmu. Już w wersji podstawowej dmuchany basen to wiele radości. Jeszcze bardziej atrakcyjny staje się wtedy, gdy dziecko dołoży do niego swoje ulubione zabawki lub akcesoria. Przydomowy basenik warto postawić w miejscu, gdzie jest cień. Dzięki temu maluch nie będzie narażony na długotrwałą ekspozycję na słońcu.

Baseny dla dzieci - od malucha do starszaka

Producenci basenów dbają o ich różnorodność. W sklepie Mummi dostępne są płytkie wodne place, basen typu brodzik z daszkiem oraz nieco większy basen dmuchany bez akcesoriów. Wodny plac zachwyci malucha, który lubi, kiedy wiele się obok niego dzieje. Może liczyć na zdejmowaną zjeżdżalnię, lądowisko oraz dmuchane dekoracje. Po podłączeniu palmy do wody udaje się stworzyć dodatkowo prysznic. Nieco starszy maluch bezpiecznie spędzi czas w dmuchanym brodziku. Jego dużą zaletą jest daszek, chroniący przed promieniami słonecznymi. Kilkulatek świetnie odnajdzie się w większym, także dmuchanym basenie. Wykonany z trwałego winylu pomieści kilkoro amatorów wodnej zabawy.

Jak dbać o dmuchany basen?

Nowoczesne baseniki dla dzieci są wykonywane z trwałych materiałów. Mają także kilka komór z powietrzem. Uszkodzenie jednej z nich nie powoduje, że cała konstrukcja jest nie do uratowania. Basen powinien stać w miejscu pozbawionym ostrych krawędzi i innych elementów, które mogą przebić materiał. Wnętrze należy regularnie czyścić z liści i innych zabrudzeń. Godne uwagi są także te miejsca, gdzie może się odkładać osad. Dmuchane elementy nie wymagają stosowania specjalnych preparatów do mycia. Można je przecierać ściereczką lub po wylaniu wody pozostawić do wyschnięcia na powietrzu.

Jak przechowywać basen? W sezonie letnim nie ma potrzeby spuszczania z niego powietrza. Wystarczy całość przykryć plandeką lub folią. Dobrze zabezpieczony basen posłuży dzieciom niejeden sezon.

PROMOCJA
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI ALIGATOR
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI ALIGATOR
99,00 zł 69,00 zł
szt.
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI WILK
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI WILK
99,00 zł 69,00 zł
szt.
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI HIPOPOTAM
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI HIPOPOTAM
99,00 zł 69,00 zł
szt.
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI MYSZKA
NACZYNIA Les Deglingos 3W1 DLA DZIECI MYSZKA
99,00 zł 69,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl